Teknoloji Laboratuvarları

  • Anasayfa -
  • Kampüsler
  • - Teknoloji Laboratuvarları

 Gaye Eğitim Kampüsü Bir Teknoloji Üssüdür. 

 

Gaye Eğitim Kurumlarında Çocuklarımız Teknolojinin Kullanıcısı Değil Mimarı Olmak İçin Eğitim Göreceklerdir.

Geleceğin mesleği olan “Kodlama ve Bilgisayar Programları” eğitimi 5 yaşından itibaren çocuklarımıza verilmeye başlanacaktır.

 "Bize Eğitim Gelecek" ile eş anlamlı olan Kodlama Dersleri Gaye Eğitim Kurumlarının en büyük farkı olacaktır.

 

Robotik Kodlama

  

      Kodlama; yani geleceğin mesleği Gaye Okullarının en büyük eğitim özelliklerinden birisidir.  Kodlama Dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (Programlamanın) temelleri, uygulamalı olarak öğretilecektir. Kodlama dersi alan öğrencilerimiz daha sonra kendi robotlarını yapacaklardır.

      Robotik Kodlama ise çocukların mekaniği ve programlamayı birleştirerek oluşturduğu bir kodlama türü olarak bilinmektedir. Robotik Kodlamayı erken yaşlarda öğrenen çocuklarımız, ileriki yaşlarında bilgisayara ve bilgisayarlı makinelere istedikleri işleri yaptırabilecekleri gibi bu cihazlara da yeni özellikler ve görevler ekleyebileceklerdir.

 

Bilişim Teknolojileri

Bilişim Teknolojileri; gelişen toplumların vazgeçilmez yapı taşıdır. Bu alandaki gelişmeleri anlamaya çalışmak, aynı zamanda bu teknolojilerin temel kavramlarını ve kullanım becerilerini çocuklarımıza öğretmek için Bilişim Teknolojileri Uygulama Atölyesini eğitim programımıza dahil ettik. Gaye Okullarında Bilişim Teknolojileri Atölyesi, öğrenme etkinliklerinin gerçekleşmesine katkı yaparken bir yandan da öğrencilerimiz için aktif kullanım sağlıyacaktır.

 

3D Modelleme Atölyesi

 

3D Modelleme, genel olarak bilgisayar grafikleri kullanılarak, özel programlar ile canlı veya cansız bir nesnenin üç boyutlu matematiksel modelinin geliştirilmesi sürecine denir. Dünyada kullanım alanı oldukça geniş olan 3D modelleme artık Türkiye’ de de kullanılmaya başlandı. Çocuklarımız 3D Modelleme Atölyesinde öğrendikleriyle ve uygulamalarıyla Türkiye’ ye ve dünyaya ayak uyduracaklar, mezun olduklarında tam bir Modelist olacaklardır.